برگزیدگان سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر (به طور کامل)
لیست کامل برگزیدگان سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر به طور کامل در تمام بخش ها در ادامه مطلب
برگزیدگان بخش مسابقه جوانان جشنواره تئاتر فجر
طراحی گریم
برگزیده : «سمیه ارقبایی» برای طرای گریم نمایش «یتیم خانه فونیکس»
طراحی لباس
برگزیده : «سیامک دورانی» برای طراحی لباس نمایش «یتیم خانه فونیکس»
طراحی نور
برگزیده : «شهاب مهربانپور» برای طراحی نور نمایش «لوسیا»
طراحی صحنه
برگزیده : «داود مورگان» برای طراحی صحنه نمایش «یتیم خانه فونیکس»
تقدیر : «سیاوش عالیپور» برای طراحی صحنه نمایش «سرگذشت نا به هنگام زنی که مدام میخندید»
موسیقی
برگزیده : «میلاد قنبری» برای موسیقی نمایش «یتیم خانه فونیکس»
تقدیر : «بهنام رحیمی» برای موسیقی نمایش «چهل گیس و حسن کچل»
نمایشنامه نویسی
برگزیده: «محمدرضا طاهری» و «فاطمه رضایی» برای نگارش نمایشنامه «دا»
تقدیر: «مهسا غفوریان» و «مهدی ضیاء چمنی» برای نگارش نمایشنامه «اکسیژن»
کارگردانی
برگزیده : «افشین زمانی» برای کارگردانی نمایش «خاطرات هنرپیشه نقش دوم»
تقدیر : «شکوفه طاهری» برای کارگردانی نمایش «کابوس شب نیمه تابستان»
برگزیدگان بخش مسابقه بین الملل جشنواره تئاتر فجر
طراحی گریم و ماسک
برگزیده : «سارا اسکندری» برای طراحی گریم نمایش «رویای نیمه شب تابستان»
تقدیر : «ماریتا گولومهوا» برای طراحی ماسک نمایش «من، سیزیف»
موسیقی
برگزیده : «فرشاد فزونی» برای موسیقی نمایش «خوشبختیهای کوچک سوسک شدن»
طراحی لباس
برگزیده : «شیما میرحمیدی» برای طراحی لباس نمایش «رویای نیمه شب تابستان»
طراحی صدا
برگزیده : «لیزاوربلن» برای طراحی صدا نمایش «یک»
طراحی صحنه
برگزیده : «امیرحسین دوانی» برای طراحی صحنه نمایش «صور اسرافیل»
تقدیر : «مصطفی کوشکی» برای طراحی صحنه نمایش «رویای نیمه شب تابستان»
بازیگری مرد
برگزیده : «پارسا پیروزفر» برای بازی در نمایش «ماتریوشکا»
تقدیر : «علیرضا کیمنش» برای بازی در نمایش «رویای نیمه شب تابستان»
بازیگری زن
برگزیده : «فاطمه نقوی» برای بازی در نمایش های «صور اسرافیل» و «دیابولیک رومئو و ژولیت»
تقدیر : «نانا بوتخوزی» برای بازی در نمایش «در اعماق»
نمایشنامه نویسی
برگزیده: «حسین پاکدل» برای نگارش نمایشنامه «کابوس حضرت اشرف»
تقدیر : (نمایشنامه اقتباسی) «سیاوش پاکراه» برای نگارش نمایشنامه «صور اسرافیل»
کارگردانی
برگزیده : «جرزی زون» برای کارگردانی نمایش «همسرایی یتیمان»
تقدیر : «عامر مسافر آستانه» برای کارگردانی نمایش «صور اسرافیل»
جایزه ویژه بین الملل
برگزیده : نمایش «خانه ابری» به کارگردانی مشترک «سیامک احصایی» و «حمید پوراذری»از ایران ، نمایش «همسرایی یتیمان» به کارگردانی «جرزی زون» از لهستان
برگزیدگان بخش مسابقه مرور تئاتر ایران جشنواره تئاتر فجر
طراحی گریمم
تقدیر : «مجید ادراکی» برای طراحی گریم نمایش «مرگ آنجلها»
موسیقی
برگزیده : «احسان آنالویی» برای موسیقی نمایش «چیدا»
طراحی لباس
برگزیده : «سمانه احمدی مطلق» برای طراحی لباس نمایش «چیدا»
طراحی نور
برگزیده : «علی قربانی فرد» برای طراحی نور نمایش «افراسیاب»
طراحی صحنه
برگزیده : «مرتضی نجفی» برای طراحی صحنه نمایش «قاقمان»
تقدیر : «روحالله امامی» برای طراحی صحنه نمایش «چیدا»
بازیگری مرد
جایزه ویژه : «اصغر همت» برای بازی در نمایش «پرتره مرد ریخته»
برگزیده : «اصغر همت» برای بازی در نمایش «پرتره مرد ریخته»
تقدیر : «علیرضا آراء» برای بازی در نمایش «ناسور»
تقدیر : عرفان احمدی زاده برگزیده نوجوان
تقدیر : «سعید زندی» برای بازی در نمایش «گاهی»
بازیگری زن
برگزیده : «نسیم ادبی» برای بازی در نمایش «ناسور»
تقدیر : «الهام نامی» برای بازی در نمایش «پرسههای موازی»
تقدیر : «الهام شعبانی» برای بازی در نمایش «خواب زمستانی»
نمایشنامه نویسی
برگزیده : هیأت داوران در این بخش برگزیده ای ندارد.
تقدیر : «پیام لاریان» برای نگارش نمایشنامه «پرسههای موازی»
تقدیر : «باقر سروش» برای نگارش نمایشنامه «پستو»
کارگردانی
برگزیده: هیأت داوران در این بخش برگزیده ای ندارد.
تقدیر : «پیام لاریان» برای کارگردانی نمایش «پرسه های موازی»
تقدیر : «امین ابراهیمی» برای کارگردانی نمایش «زمستان بود»
برگزیدگان بخش مسابقه نمایش های محیطی جشنواره تئاتر فجر
تئاتر محیطی
طراحی فضا و فضاسازی
برگزیده : «سعید بهنام» و «نسیم ریاضی» و «نسرین فرشباف» برای نمایش «برگرد مرا ببین»
موسیقی
هیأت داوران در این بخش انتخابی ندارد.
طرح و ایده
برگزیده : «حسین توازنیزاده» برای طرح و ایده نمایش «پروانه»
بازیگری زن
برگزیده : «تینا یونستبار»، «پرستو قربانی» و «آبان حسینآبادی» برای نمایش «پروانه»
تقدیر : «مارال عبادی» و «نیلوفر ندایی» برای نمایش «برگرد مرا ببین»
بازیگری مرد
برگزیده : «بانیپال شومون» برای نمایش «برگرد مرا ببین»
تقدیر : «مرتضی ضرابی» برای نمایش «خرده ریز»
کارگردانی
برگزیده : «سعید بهنام خانیکی» و «نسیم ریاضی» و «شیرین فرشباف» برای کارگردانی نمایش «برگرد مرا ببین»
جایزه ویژه محیطی
گروه نمایش «بزم و رزم» به کارگردانی «ابوالفضل طبسی» از سبزوار
تئاتر خیابانی
موسیقی
برگزیده : «احمد جعفری» برای نمایش خیابانی «مستند پخش نشده میرزا»
تقدیر : «علی سینا رضانیا» برای نمایش «فیش»
طراحی فضا و فضاسازی :
برگزیده : «مسعود براهیمی» و «جلال کاشانی» برای نمایش «زیرزمین»
طرح و ایده :
برگزیده : «کاوه مهدوی» برای طرح و ایده نمایش «فیش»
تقدیر: «مسعود براهیمی» برای طرح و ایده نمایش «زیرزمین»
بازیگری زن :
برگزیده : «رستا رضوی» برای نمایش «فیش»
تقدیر : «دلارام ترکی» برای نمایش «زیرزمین»
بازیگری مرد :
برگزیده : «فرامرز قلیچ خانی» برای نمایش «فیش»
تقدیر : «مهدی ضیائیانپور» برای بازی در نمایشهای «مستند پخش نشده میرزا» و «چهار طبقه»
تقدیر : «محمدهادی عطایی» برای نمایش «چهار طبقه»
تقدیر : «امین چاه شوری» برای نمایش «هرچی سنگه مال پای لنگه»
کارگردانی
جایزه ویژه داوران : «ابوالفضل طبسی» برای نمایش «بزم و رزم»
برگزیده : «مسعود براهیمی» برای نمایش «زیرزمین»
تقدیر : «محمدهادی عطایی» برای نمایش «چهار طبقه»
تئاتر شورایی
برگزیده : گروه نمایش «داستان مردم» به کارگردانی «پیام عزیزی»
نمایش های آلترناتیو
برگزیده : گروه نمایش «موزه گردی» به کارگردانی «رضا غیور»
منبع تئاتر فستیوال